Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Трибина на тема: „Женската солидарност: реалност и предизвици“

јуни 24, 2021 @ 19:30 - 20:30

Во четврток, 24.06.2021 година, во 19:30 часот, во амфитеатарот при ООУ „Кирил и Методиј“ Свети Николе ќе се одржи трибина на тема „Женската солидарност: реалност и предизвици“.

Психологот Емина Петкова ќе ве запознае со женската солидарност низ историјата, отворајќи дебата за тоа дали истата е присутна и доволно препознаена кај денешните жени, дали е потребна и како да се стекне.

Организација на жените на Општина Свети Николе ве поканува да бидете дел од овој настан за заеднички да се потрудиме да направиме промена во женскиот свет, зашто, никој не може да направи се’, но, секој може да направи нешто!

Details

Date:
јуни 24, 2021
Time:
19:30 - 20:30

Venue

Амфитеатар
ООУ „Кирил и Методиј“
Свети Николе, 2220 North Macedonia

Organizer

ОЖОСВН

Е-билтен

Пријавете се на Е-билтенот за да ги добивате најновите информации во врска со ОЖО Свети Николе.
Затвори
Е-билтен